Oficiální distributor značek Matrix, Biolage, Oroexpert, Sens.ùs, Fiona Franchimon! Kadeřníci, přihlaste se pro celé portfolio! Kamenná prodejna otevřena pracovní dny od 8 - 16h. Pro více informací nás kontaktujte.

K18 Hair

Webová stránka značky: K18 Hair
 

k18
K18Peptide: Věda je počátek všeho
Technologie K18 Peptide byla vyvinuta skupinou vědců pod vedením prof. Artura Cavaco-Paula z Centra biologického inženýrství na University of Minho a Solfarcos Technologies.

Spoluzakladatel Suveen Sahib o K18 Hair:
Mnoho lidí z kadeřnické komunity (koloristů, stylistů a koncových zákazníků) se nás ptá, co je na produktech K18 a bond builderech, na které si za posledních několik let zvykli, tak odlišné! Níže je ta věda (trochu zjednodušeně)!
Suveen_Blog_1920x828_crop_center@2x

Produkty vytvářející vazby jsou v podstatě iontové zesíťovače, které dočasně spojují štěpené disulfidové vazby s některými z nich pomocí polyfunkčních chemických sloučenin, které mají jednu složku, která se kovalentně váže na štěpené disulfidy na koncích a poté druhou složku, která spojuje oba konce zpět dohromady pomocí iontových (čtěte: reverzibilní) vazeb, vytvoří umělý, prodloužený můstek. Iontové vazby se mohou odplavit jakýmkoli prostředkem s vyšším alkalickým pH (například vodou a šampony, když se vlasy umyjí), přestože druhá složka polyfunkční sloučeniny zůstane kovalentně vázána na štěpený disulfid. Přemýšlejte o tom jako o visutém mostě, sloupy se drží stabilně, zatímco se zavěšená část (klíčová cesta) se smývá!

Vlasy jsou uvnitř tvořeny z milionů propletených keratinových řetězců z aminokyselin spojených peptidovými vazbami. Tyto protkané polypeptidové keratinové řetězce jsou tím, co drží vlasy uvnitř pohromadě a dodávají jim pevnost a pružnost – jsou jako svislé bočnice žebříku, přičemž mezi-řetězcové a vnitro-řetězcové disulfidové vazby jsou horizontálními příčkami v těchto propletených žebřících a vytvářejí silnou, pevnou strukturu. Disulfidové vazby nemají v přirozeném stavu umělé ani fyzické spojení. Jsou to kovalentní vazby (vyskytují se spontánně, když jsou molekuly cysteinu uspořádány do specifické kombinace a sousednosti, z nichž jedna uvolňuje energii, aby umožnila konformaci disulfidové vazby. (Jako dva magnety s opačnou polaritou, které se k sobě váží, i když neexistuje žádné fyzické spojení).

Když vlasy podstoupí chemické zpracování nebo styling, struktura se zlomí v příčkách i bocích pomyslného žebříku. Výrobky na obnovu vazeb spojují pouze příčky a obě strany spojují chemickou vazbou. Struktura není bezpečná, protože bočnice (keratinové řetězce), které drží příčky, jsou stále zlomené. Také příčky lze snadno znovu rozbít, například mytím vlasů. Propletené keratinové řetězce se nemohou spojit jen samy o sobě nebo pomocí umělých můstků. Takže vlasy ztrácejí svoji sílu a také odolnost.

Vzhledem k tomu, že kosmetická chemie má svá omezení, roky jsme pečlivě skenovali celý keratinový proteom, abychom analyzovali a testovali každou sekvenci aminokyselin a peptidů, které tvoří tyto keratinové řetězce, abychom určili jejich schopnost přirozeně se spojovat a to tím nejvíce efektivním způsobem. Aminokyseliny samy o sobě jsou jako abeceda, jejich počet a pořadí je klíčové, podobně jako organizace písmen ve slově. Patentovaný peptid K18 se ukázal být jedinečnou peptidovou sekvencí, která je jako poslední dílek puzzle. Má správnou kompozici cysteinů, strukturu, sousednost a délku, takže perfektně zapadá a kovalentně se naváže na keratinové řetězce, a to jak do délky, tak do stran. Zároveň je součástí mezi-řetězcové a vnitro-řetězcové disulfidové rekonformace. Kovalentní vazba je způsob, jakým příroda funguje, je to nejsilnější vazba a také mnohem trvalejší, nevymývá se při mytí vlasů. Tato jedinečná struktura a složení činí z K18 biomimetický peptid s kódovaný v genomu keratinu a patentovaný! Ve vašich vlasech se cítí jako doma a napodobuje jedinečnou strukturu, která spojuje keratinové dimery ve vašich vlasech! Vlasy se bohužel nemohou opravit samy, protože neobsahují žádné živé buňky, které by vytvářely tento specifický keratinový peptid, takže K18 je prostě nejlepší odpovědí na to, jak obnovit poškozené vlasy do téměř přirozeného stavu síly a pružnosti a zajistit, aby VAŠE VLASY BYLY JAKO NOVÉ! a pokud K18 není pro vás, pak starší bond builderové produkty udělají úžasnou práci při opravě!

250
300012503000

Stránka 1 z 2 - 10 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 10 položek celkem